Gisteren
Ook gister vrij fris met op Twente met nog wat grondvorst. Rond het middaguur geheel bewolkt maar ik heb geen verdwaalde regendruppels gezien of gevoeld. Na de middag meer zon en het werd hier tussen de woningen toch nog 16.2 graden. Veel bijzonders valt er over deze dag niet te melden.
Droogteperiode?
Het bijzondere van vanmorgen is dat er voorlopig geen regen gaat vallen. Hogedrukgebieden op plekken die de deur dicht houden voor storingen van de Oceaan. Ook onweerstoringen die vroeger wel eens een einde maakten aan de eerste zomerse dagen van het seizoen, vanmorgen niets van gezien. We lijken regelrecht op een droogteperiode af te steven met veelal hoge winden dat wil zeggen wind uit noordelijke tot oostelijke richtingen. Voor de duurzame energie eigenlijk geweldige vooruitzichten. Elke dag meer dan 10 uren zon en niet al te hoge temperaturen.
Mooie zomerse perioden eind mei of begin juni hebben we in het verleden vaker gezien. Het wilde rond de langste dag nog wel eens om slaan. Voorlopig lijkt er nog niets aan het stromingspatroon te veranderen met veel onstabiliteit in het middellandse zeegebied en hogedrukgebieden ten noorden van ons. We moeten maar gewoon afwachten of door het nieuwe klimaat weer een bijzondere zomer tegemoet gaan.
Zevendaagse verwachting Europa
https://www.facebook.com/hashtag/oldenzaal
